Kaymakam ÇELİKKOL, Cumhuriyetimizin ilanının 95. Yıldönümünü Milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutlamaktayız. Öncelikle değerli Durağan halkının Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.
 
Ülkemizin günümüz dünyasında daha fazla söz sahibi olabilmesi için, dünyadaki gelişme ve değişmeleri iyi tahlil etmemiz, bizi tek millet, tek devlet ve tek vatan yapan yüksek değerlerimize sahip çıkmaya ve bu değerleri yüceltmeye devam etmeliyiz. Milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenerek; birlik, beraberlik ve dayanışmamızı sürdürmeliyiz.
 
   Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, son olarak 15 Temmuz ‘da Anadolu’nun Türk yurdu kalmasını sağlayan kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.
 
Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun.
 
 
 
                                                                                                                                                    Osman ÇELİKKOL
                                                                                                                                                        Kaymakam V.